Nowy termin a poza tym jeszcze bardziej……


No to jeszcze raz, tym razem w tym miejscu ubolewamy, że w najbliższą niedzielę nie będzie dane nam się spotkać z Filipem Springerem. Szkoda, bo czas był najlepszy z możliwych. Niedługo pojawi się projekt Uchwały krajobrazowej dla Bochni. W grudniu odbędą się konsultacje tego projektu, a niedzielne spotkanie miało nadać impet tym konsultacjom i skonsolidować zainteresowanych wokół argumentacji. No nic zrobimy to swoimi siłami, bo siły te są coraz znaczniejsze. Zainteresowanie spotkaniem z Filipem Springerem zaskoczyło wszystkich i tym bardziej wypada jeszcze raz przeprosić za zmiany i podziękować za wyrazy wyrozumiałości, które dostał Reaktor B7. Pomimo tego, że zmiany nie są zawinione przez stowarzyszenie, to poczuwamy się do jak największej dbałości o Waszą energię skupioną wokół tematu wyglądu naszego miasta.


Wielu z Was narzeka, że nowy termin spotkania 11 lutego 2018 to odległa data.  No na tym poziomie tak to wygląda, ale nie ma tego złego. Filip Springer zanim ustaliliśmy termin przyjazdu przysłał listę pozycji, które warto przeczytać dla ujednolicenia intelektualnego zaplecza dyskusji. Dostaliśmy sygnał od Biblioteki Publicznej, że książki z tej listy w większości są już dostępne dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego Bochnia 2017 – Bochnia Future. Tak że śmiało można korzystać. Przykładowo polecamy Miasto szczęśliwe. Bardzo wartościowa pozycja.


A poza tym w lutym będziemy wiedzieć więcej o propozycjach zawartych w Uchwale Krajobrazowej. Ba dużo wskazuje na to, że w lutym będzie już uchwalona i wdrażana. I wtedy spotkamy się po to, żeby podsumować dotychczasowe działania oraz zastanowić się nad wsparciem dla kolejnych projektów i planów. A jest tego też coraz więcej. No i my jesteśmy coraz bardziej zgrani jako Reaktor. Nic tak nie hartuje jak przeciwności a nam się chce coraz bardziej. W kontakcie.