Nie czekamy już dłużej… czyli po pierwsze: POD KRYSZTAŁEM


Nie damy rady już dłużej czekać z przedstawieniem Wam kolejnej transzy naszych pomysłów i projektów. Przypomnijmy, że w pierwszej odsłonie, która miała miejsce na przełomie 2017/2018, nasze prace skupiły się na rewitalizacji i obywatelskości. Dlatego też,  REAKTOR B7 zaangażował się w tworzenie uchwały krajobrazowej, Komitetu Rewitalizacji oraz nowelizacji regulaminu Budżetu Obywatelskiego. Dużo się udało, ale to nie jest moment na laury. Druga partia działań przewidziana jest na okres od kwietnia do czerwca i na tym oczywiście nie koniec, bo od września do końca roku mamy w programie  kolejne atrakcje spod znaku RB7.

Nie będziemy ukrywać, że kolejny etap działań oparty jest w dużej mierze o bocheński  Budżet Obywatelski 2019, dlatego tak bardzo wyczekujemy ogłoszenia kwoty przeznaczonej na projekty i terminu naboru wniosków.  Nadal będziemy kontynuować i rozwijać już funkcjonujące aktywności,  ale w niczym to nie przeszkadza aby już teraz zapowiedzieć dwie nowe koncepcje, które mają szansę zaistnieć w przestrzeni miasta. Czekaliśmy długo z prezentacją projektu POD KRYSZTAŁEM z różnych powodów. Dzisiaj Wam go zaprezentujemy i zgłosimy go jako jeden z projektów ogólnomiejskich w nadchodzącym naborze do BO 2019. Liczymy też, że wskaże on standard w  jakim prezentować projekty do BO.

Jak pamiętacie, już kilka miesięcy temu alarmowaliśmy, że teren w okolicy dworca PKP  jest nieodpowiednio zagospodarowany pod względem możliwości jakie daje to miejsce i jaką jest wizytówką miasta dla ludzi podróżujących koleją. Tak reprezentacyjne miejsce jest zniszczone przez bałagan i samowolę reklamową

Postanowiliśmy, że spróbujemy coś z tym zrobić. W pierwszej kolejności zdobyliśmy informacje o stanie prawnym tego miejsca, oto co otrzymaliśmy w odpowiedzi:

 

Łatwo ocenić, jak ma się rzeczywistość do „papieru”. Nabraliśmy 100 % pewności, że taki stan rzeczy należy zmienić. Tak ważne wizerunkowo miejsce nie może tak wyglądać. Projektem  zagospodarowania tego terenu zajął się Max Kobiela. Efekty pracy prezentujemy poniżej:

W ostatnich dniach temat ulicy Poniatowskiego pojawił się w kontekście przesunięć w budżecie miasta na jej gruntowną modernizację. Możliwe, że już w kwietniu zostaną zgromadzone środki pozwalające przeprowadzić kompleksowy remont tej ulicy jeszcze w tym roku. Jesteśmy przekonani, że koncepcja Maxa może  zostać wykorzystana przy okazji planowanych prac.  A Wy co myślicie o tym miejscu, tej koncepcji? Zapraszamy do dyskusji na naszych mediach społecznościowych. Zachęcamy do lajkowania i  udostępniania. Bądźmy w kontakcie, bo przed nami jeszcze kilka, równie atrakcyjnych pomysłów i miejmy nadzieję realizacji.