GENESIS :-)


Oficjalna wersja tożsama z nieoficjalną czyli skąd wziął się reaktor.

Wszystko zaczęło się od tego, że w Budżecie Obywatelskim Bochni 2016 poczułem z kilku projektów energię jaką od dawna chciałem poczuć w tym mieście. Okazało się, że tą energię poczuło też wiele osób z którymi setki razy rozmawiałem co można by było zrobić i czemu niektóre rzeczy nie są robione.

A później przyszedł Budżet Obywatelski Małopolski 2017 i zobaczyłem, że ta energia gdzieś nie ukierunkowana ucieka. Nie zaprzężona rozchodzi się bez przełożenia. Poczułem, że to jest ten moment w którym trzeba wykorzystać szansę na zebranie tej energii, ukierunkowania a możliwe i pomnożenie. Pierwszą osobą o której pomyślałem, żeby to ogarnąć był Rafał Kłosowski. Wiele razy rozmawialiśmy o możliwościach i o przeszkodach. Podobnie czujemy sprawy, widzimy podobnie sposoby i jest „drajw” do roboty. Zgodził się natychmiast.

Decyzja: zakładamy stowarzyszenie. Najlepsza forma do pracy i współpracy. No to teraz skład. Postanawiamy, że początkowy skład musi być totalnie świeżą propozycją dla nas jak i tych którzy będą chcieli wspierać czy dołączać. Wypisujemy swoje listy osób. Okazuje się, że wiele nazwisk się powtarza. Kolejny znak, że coś w tym jest. No to teraz po kolei proponujemy. Okazuje się, że pomimo tego, że każdy klnie na brak czasu, rozjazdy i tysiąc podobnych spraw wszyscy przystępują do projektu. Te osoby postanawiają współpracować na rzecz wspólnych projektów, swoich czy też osób spoza stowarzyszenia, projektów, które mają na celu rozwój Bochni i bocheńszczyzny. Chcą wspierać swoimi umiejętnościami i doświadczeniami sprawy, które już tu się dzieją i te które dopiero zaczną się dziać za ich sprawą. Na swoją nazwę wybierają Reaktor B7. Reaktor wiadomo, że od energii. B od Bochni, a 7 od tego, że Bochnia ma siedem liter, jest na siedmiu wzgórzach i na szczęście. Za kolor swój obierają miętę, na znak świeżości i orzeźwienia, a piszącego te słowa najprawdopodobniej z przymusu formalnego na prezesa.

26 października 2016 następuje rejestracja i zabieramy się do roboty. Wyniki prac i informacje o poczynaniach będziemy publikować na tej stronie i naszym profilu facebookowym https://www.facebook.com/reaktorb7/ . Bądźmy w kontakcie, bo to daje szansę Twojego wsparcia  dla naszych projektów i naszego wsparcia dla Twoich. Pozostało już tylko zrealizować plany. Chcemy inspirować zmiany dla tego miasta.